Дивлюсь на вогонь в печі. Так добре. Тепло. Дрова потріскують собі тихенько, додаючи спокою на душі. І хоча й чую хуртелицю за вікном, на якому красуються чудові візерунки, але відчуваю - захищений міцними стінами.
- Любий, вечеря готова...
Це дружина кличе, через напіввідчинені дверцята. І до ледь чутного аромату диму від каміну, додалися інші , - борщу і млинців з м'ясом. В уяві з'явились чудові картини домашнього затишку. Я, дружина і двійко наших діточок за столом.
Як добре.
Дивовижне відчуття спокою, деякі йому заздрять. Бо ж мало хто має, такі міцні стіни і трьох метрового муру. А їжі в погребі вистачить на всю зиму. І старенький карабін настіні, теж додає впевненості.
Але інколи, щось та й не покоїть. Може ще хильнути, щоб заспокоїтись. І не просто спирту, або ж коньку, а чогось незвичного.
- Люба а дай но ті чашу і склянку...
- Які?
- А ті що я у ворога народу забрав, коли він робив вечерю зі своїми спільниками.
*****
Це було давно. Ще до Різдва. Жив був собі один царь. І жив доречі непогано, в нього все було. І царство, і гроші, і влада. Все це йому дісталось у спадщину. Але так вже повелось, ще з тих часів, що інколи батьків наслідують слабші нащадки.
Саме так було й з цим царем, якого звали Валтасар. В той час, про який іде розповідь, , місто Вавилон, у якому він правив, було оточено ворогом. І як подейкують історики, ворогом дуже сильним.
Але Валтасар нікого не боявся, він був занадто впевнений у непохитності Вавилонських стін. А їжі мало вистачити надовго. Тому, замість того щоб журитися тим що відбувалося під стінами міста, Валтасар, на честь якогось свята, зробив величезний бенкет.
Дехто вважає, що цар зробив це навмисно, щоб показати свою зухвалість перед всіма, хто був запрошений на його вакханалію. Можливо так воно і було. Бо як інакше назвати рішення Валтасара, щодо того, щоб під час бенкету, винесли келихи взяті з Ізраїльського Божого храму. Зухвалий вчинок. Ну п'єш, то пий і закусюй собі з посуди мертвих, себто неіснуючих богів. Навіщо Живого чіпати?
Ось такого нащадка мав Навохудоноссор (доречі найвеличніший цар свого часу, завдяки допомозі Бога, міць і силу якого він пізнав, як кажуть на своїй шкурі)
Отже Валтасар, захотів звеличитися вище реального Бога. І відповідь від Творця Всесвіту була миттєва: з'явилася вогняна рука, що написала відомі слова - "мене, мене, текел, упарсин"...
Якщо декому з читачів ці слова не дуже відомі, то хочу зразу ж дати і переклад - "А ось і значіннє слів: Мене - порахував Бог царство твоє і поклав йому кінець; Текел - ти зважений на вазї й знайдений дуже легким; Перес - твоє царство розділене й віддане мідійцям і персам." (Дан 5:26-28)
Той бенкет, був останнім у житті царя Валтасара. Згідно з пророцтвом, тієї ж ночі він був убитий. А його неприступне місто Вавилон взяте новим господарем. Ну хоч повечеряв на останок, як та людина, яку нагодували перед виконаннямсмертного вироку.
*****
Надворі нещадно мело, але в кімнаті Славка градусник показува 25 по цельсію. Сайти новин, знову розповідали про ковід, можливу війну і зростання цін. Але його це наче й не стосувалось. Він вважав себе захищеним від усіх бід на 100 відсотків. Юнацький максималізм?
Можливо. Хоча скоріше за все причиною такої відваги було те, що він вірив у сімейну реліквію - чашу прадідуся. Але якби Славкові про те сказали, то у відповідь почули б:
- Маячня...
Та зрадливі думки віднесли б Славка в зимову ніч 37-го року. І там, в тих спогадах, він би наче почув як батько йому, а дідусь батькові, а прадідусь дідусеві розповідаютьь:
"Дивлюсь я на вогонь у печі..."
******
І тільки но дружина принесла ту чашу, тільки хотіла налити вина, як на дворі загавкав наш "кавказець". Прийшов хтось чужий.
- Іди відчини Ворота, - сказав дружині, а сам дістав із валізи револьвера і сховав його під столом.
Зайшли троє, невідомих я зразу зрозумів, що по мою душу. А те що незнайомці підлило масла в багаття страху за своє життя.. І від того ж страху, здалося що вони наче й не з цього світу.
Подумки почав шукати вихід з ситуації. Розумів, усі спроби виправдатись, - марні, сам був у трійці НКВД, , і завжди приходив з уже ухваленим вироком.
"Що ж робити, стріляти - ні не встигну всіх покласти, руки "гостей" в кишенях і напевно не пустих, почнеться стрілянини, постраждають рідні..."
І знову в думках: "Що робити?" І тут, наче блискавка!.. Чомусь згадав Валтасара. Я подивився на стіл, на чашу, і вино, до якого так і не торкнувся. І все зрозумів: "Бог дає мені ще один шанс, бо не допустив, щоб я випив вина собі на смерть перед останньою вечерею." Ось так я собі чогось подумав. І почав шукати вихід. Перебрав у пам'яті всю Біблію, яку мені в дитинстві багато разів прочитала бабуся. І згадав ще одну історію про сторожа у в'язниці. Як він у скрутну хвилину свого життя запитав:
- Д обродії, що мені робити щоб врятуватись?
А вони відповіли:
- Вірь у твого Господа Ісуса Христа і врятуєшся ти і дім твій. (Дії 16:30-31)
І в той самий момент, я повірив і попросив у Господа вибачення...
- А що далі? - запитаєте ви...
Відповім, ті троє щезли, а я з благоговінням у серці, сховав чашу і вино і пішов їсти найсмачнішу вечерю у своєму житті.
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Оцените произведение:
(после оценки вы также сможете оставить отзыв)
Проповеди : Знак-2 - брат Геннадий Вот уже на людях делают, пока на зэках, потом на всех.
Федеральная служба исполнения наказаний (ФСИН) России вплотную приступает к изучению возможности применения для осужденных электронных браслетов. Впервые их наденут в 2009 году на заключенных одной из колоний Воронежа. Общий срок испытаний - один год.
"Применение браслетов начнется в рамках совместного проекта ФСИН и Европейской комиссии - проекта ТАСИС - по развитию форм и методов психологического воздействия на преступников и контроля над их поведением. "В рамках этого проекта мы изучаем применение технических средств контроля", - сообщил руководитель правового управления ФСИН Олег Филимонов.
Он сказал, что пока браслеты будут использовать ограниченное число осужденных. За это время предстоит выяснить: каковы затраты на них, какой должна быть тактика реагирования сотрудников ФСИН на возникающие ситуации. Нужно также разработать возможности применения GPS-приемников и сотовых видов связи и, что немаловажно, посмотреть, какое влияние браслеты оказывают на психику человека, передает ИТАР-ТАСС.
В Москве в четверг была представлена первая прибывшая в рамках совместного проекта ФСИН и Евросоюза партия из 220 электронных браслетов. 73 из них позволяют использовать возможности спутникового слежения за человеком, а остальные 145 - обеспечить домашний контроль посредством стационарного или мобильного телефона.
Впрочем, несмотря на название, сам браслет выглядит скромно - как небольшая коробочка на пластиковом ремешке общим весом не тяжелее мужских часов среднего размера.
Представитель израильско-французской компании-производителя Эдуард Лещинский заметил, что испытание браслетов в России является "своеобразным вызовом", ведь жители страны славятся своей изобретательностью. Кроме того, станет ясно, как электроника работает в условиях российских морозов. В дальнейшем компания планирует открыть свое производство на территории России, чтобы использовать и возможности российской системы глобального позиционирования ГЛОНАСС (пока спутниковые браслеты ориентированы на систему GPS).
Ранее директор ФСИН Юрий Калинин сообщил, что в ближайшие несколько лет все категории российских заключенных будут носить электронные браслеты системы ГЛОНАСС, позволяющие следить за их передвижениями. Сейчас, по его словам, браслеты используются только в колониях-поселениях, но вскоре их внедрят и в колониях для опасных преступников.
Прибывшие в Россию браслеты имеют международный сертификат, а подаваемый ими радиосигнал слабее, чем у мобильного телефона. Самому "пользователю" в случае нарушения установленного режима - выхода из установленной территории местонахождения или, наоборот, приближения к местам, где ему запрещено быть (например, поблизости от школ, детских садов, злачных мест и т.д.) устройство подаст довольно громкий сигнал предупреждения.
В среднем, такие браслеты применяются на срок около полугода, хотя в ряде стран осужденные носят их по 25 лет. При этом технические возможности контроля не стоят на месте.
Так, уже разработано оборудование, позволяющее установить домашний контроль над потреблением алкоголя. Для этого помимо браслета нужно установить дома видеокамеру с системой распознания лица и трубочку-алкометр. По заранее заданному расписанию в течение дня по звонку человек должен подуть в трубочку. Такая мера разработана для водителей, которые были пойманы за вождение в нетрезвом состоянии.
Есть и системы голосового контроля футбольных фанатов, отлученных за хулиганство от посещений матчей на неопределенный срок.